דירוג האשראי שלך בבנק

לדוגמא: לקוח א' ניגש לבנק ,מבקש הלוואה ומקבל אותה מיד.

לקוח ב' ניגש לבנק ומבקש הלוואה ,הפקיד אומר לו שיש צורך לדון עם המנהל בבקשתו וחוזר אליו מאוחר יותר, בבקשה לחזק ביטחונות או להביא ערב לצורך ההלוואה המבוקשת.

לקוח ג' ניגש גם הוא לבקש הלוואה ונענה בשלילה מוחלטת.

הסיבה לאופן התנהלות זה של הבנק: שלושת הלקוחות הללו הם בעלי דירוג אשראי שונה ולכן הבנק התייחס לבקשתם להלוואה/ אשראי באופן שונה לחלוטין.

חוק נתוני האשראי התס"ב 2002 ,שאושר בכנסת מאפשר לנותני האשראי לקבל דירוג אשראי עבור לקוחות עסקיים וגם פרטיים .את השירות הזה מספקות חברות נתונים כגון D&B שאוספות עבור נותני האשראי, נתונים על לקוחות ואף ממליצה להם אם לתת אשראי ללקוחות.

חברה או עסק פרטי שאינם מנהלים את חשבון הבנק שלהם על פי הכללים ונוהגים להיות בעו"ש בחריגות ולא לעמוד בתשלומים השונים עלולים למצוא את עצמם בדירוג נמוך שלא יאפשר להם לקבל אשראי בעת הצורך. לכן חשוב להתנהל בחשבון הבנק בצורה תקינה ע"י ניהול תזרים ושיתוף הבנק בהוצאות בלתי צפויות או בבעיות תזרים לפני שהן מתרחשות.

ליווי עסקי יאפשר לעסק לעלות את דירוג האשראי שלו, לבנות את מעמדו בבנקים ולהגיש בקשות לקרן ערבות מדינה ולקרנות נוספות, בהצלחה.

6. טיפ חשוב!

חשוב לזכור שהבנקים ונותני האשראי השונים נשענים היום על דירוג האשראי שנבנה ע"י הלקוח כל זמן שהוא מנהל חשבון או עומד בתשלומים שונים.

7. קצת עלינו

*הכותבים הם מומחים בתחום הליווי העסקי והפיננסי ובגיוס אשראי בנקאי וכן בתחום המכירות.

מעוניינים במידע נוסף בתחום, מעדיפים בכל זאת שאדם בעל ניסיון בתחום יתלווה אליכם לבנק? צרו עמנו קשר לפגישת היכרות ללא עלות והקשיבו למה שיש לנו להציע: 04-6667417

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
צור קשר דילוג לתוכן