איך בונים תקציב חודשי לעסק

1.

אשראי ספקים - צריך להיות מותאם לאשראי לקוחות ,חשוב מאד שלא לתת תשלום לספק לפני קבלת תשלום מלקוח ולמנוע בעיה תזרימית בחשבון. חשוב לשבת עם הספקים ולנהל איתם משא ומתן לתנאי תשלום שיתאימו לעסק שלכם ולא לשלם באופן אוטומטי מה שהם מבקשים.

2.

אשראי לקוחות - ימי אשראי של לקוחות חשובים מאד לבניית תקציב בריא לעסק ולכן חשוב תמיד לקבל את התשלום מהלקוח על פי התזרים ותמיד לפני תשלום לספקים וכך להימנע מבעיית תזרימית בחשבון הבנק .אני ממליץ לסכם תנאי תשלום מראש לפני לקיחת עבודה עם הלקוחות ולהקפיד על לקיחת מקדמה מהלקוח בתחילת העבודה ולקבל תשלומים על פי מה שסוכם מראש.

3.

הוצאות קבועות – חשוב מאד לבחון את ההוצאות הקבועות של העסק באופן תמידי ולחפש כל הזמן דרכים להוזילן ולחסוך במה שאפשר. לעיתים ניתן לדוגמא להוזיל בשכירות מבנה ובארנונה ע"י חיפוש מקום אחר להשכרה במחירים זולים יותר.

4.

העסקת עובדים – חשוב מאד לבחון כל הזמן את תנאי ההעסקה של העובדים ואת העלויות הכרוכות בכך ולהתאים את השכר שמשלמים לעובד ליכולות העסק לשלם, לעיתים גם במחיר של החלפת עובדים.

5.

לסיכום : יש לבנות טבלה שמרכזת את כל ההוצאות הקבועות של העסק מצד אחד ומצד שני לרשום את ממוצע ההכנסות מלקוחות . לאחר מכן יש להפחית מההכנסות את ההוצאות הקבועות, והיתרה היא מה שניתן לשלם לספקים באותו חודש. בהצלחה

6. טיפ חשוב!

רצוי מאד לבנות תקציב מראש שיוכל להתאים לצרכי העסק ולשמור עליו יציב

7. קצת עלינו

*הכותבים הם מומחים בתחום הליווי העסקי והפיננסי ובגיוס אשראי בנקאי וכן בתחום המכירות.

מעוניינים במידע נוסף בתחום, מעדיפים בכל זאת שאדם בעל ניסיון בתחום יתלווה אליכם לבנק? צרו עמנו קשר לפגישת היכרות ללא עלות והקשיבו למה שיש לנו להציע: 04-6667417

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
צור קשר דילוג לתוכן