ידיעון פברואר 2020

מימון ציוד לעסק

מימון ציוד לעסק

 

אחד הקשיים עימם מתמודדים עסקים בין אם הם בתחילת דרכם ובין אם הם מעוניינים להתפתח ולצמוח הוא השגת מימון לעסק. הצורך בהשגת מקורות מימון לעסק נוצר בשל מגוון סיבות ,כגון רכישת מלאי, קושי כלכלי וכן בשל צורך בציוד חדש, בו נתמקד הפעם.                                                                             השגת המימון לצורך רכישת ציוד היא מורכבת ודורשת מילוי ניירת כזו או אחרת, הצגת תכנית  עסקית, הכוללת  תכנית פיננסית ועוד ודורשת לא פעם עזרה של גורם מקצועי הבקיא בתחום.

הצורך ברכישת ציוד קיים הן אצל עסקים שרק עתה הוקמו וזקוקים לציוד כדי להתחיל לתפעל את העסק והן אצל עסקים ותיקים שמעוניינים לשדרג ולחדש את הציוד, לגדול ולהתפתח.

לצורך המימון לרכישת הציוד ניתן לפנות לבנקים או לגופים אחרים שמסייעים לעסקים להשיג את המימון הנ"ל. חשוב להשוות בין הגורמים השונים כדי להשיג מימון שישחק לטובתנו מבחינת ריביות, זמינות ויכולת החזר שנוכל לעמוד בה.

 

קיימות מספר אפשרויות העומדות בפנינו בבואנו להשיג מימון עבור ציוד לעסק:

  • הלוואות מהבנקים לעסקים לצורך מימון ציוד: הבנק הממן בד"כ ירצה פעילות עסקית בנוסף למימון עסקת ציוד. יש צורך להעביר לבנק את כושר ההחזר של העסק על מנת להתאים את ההלוואה לכושר ההחזר שלו, להכין תוכנית עסקית שמסבירה כיצד קניית הציוד תייעל ותשפר את נתוני המכירות והתפוקה של העסק. בד"כ המימון יכלול גם תקופת גרייס בה מחזירים רק ריבית .עסקים רבים יעדיפו לנהל את האשראי בבנק שיכול לתת תקופות אשראי ארוכות במחירים טובים. במקרים רבים ישעבד הבנק את הציוד הספציפי שלשמו ניתן המימון.
  • הלוואה חוץ בנקאית : אפשרות נוספת למימון היא קניית הציוד בהלוואה חוץ בנקאית. יש חברות רבות שנותנות לבעל העסק הלוואות לקניית ציוד כנגד שיעבוד הציוד. במקרים רבים יעדיפו בעלי עסקים לקחת הלוואה שניתנת מחוץ לאובליגו שלהם על מנת לא לפגוע באשראי הבנקאי שלהם. חשוב מאד לשים לב לריביות של ההלוואות הללו ולתקופת ההחזר שלהן כדי שיתאימו ליכולת ההחזר של העסק.

 

 

  • קרן לעסקים קטנים ובינונים בערבות מדינה :

קרן צפונה דרומה: ניתן להגיש בקשה לקרן לערבות מדינה ולקבל תנאים מצוינים ועם גרייס מובנה לרכישת ציוד מהבנקים שנבחרו לקרן, ולממן את הציוד ע"פ יכולת ההחזר של העסק. ניתן להגיש גם עבור עסקים חדשים. קרן נוספת שמיועדת לעסקים עם מחזור של מעל 5 מיליון שנתי, שמעוניינים לקניות ציוד לצורך צמיחה ,פריון וגידול במכירות .היתרון שלקרן זאת הוא במחיר הריבית המצוין שלה ובתקופת ההחזר שכוללת גרייס כמובן. יש להתאים את יכולת ההחזר של העסק להלוואה מהקרן.

קרן הסוכנות היהודית :

קרן זאת נותנת אפשרות למימון בתנאים מצוינים לקניית ציוד .היתרון בקרן היא תקופת גרייס ומחירי ריבית מצוינים. יש לציין שהקרן מושתת על תרומות של יהודים מהתפוצות, ומחולקת על פי אזורי הארץ לקרנות שונות. לקרן זאת ניתן לפנות גם בפתיחת עסק חדש וזהו יתרון גדול. שוב, חייבים להתאים את ההלוואה ליכולת ההחזר של העסק .

חשוב לזכור מספר כללים חשובים במימון ציוד:

1.ההלוואה חייבת להיות מותאמת ליכולת ההחזר של העסק.

2.יש לבחון בתוכנית עסקית את השפעת הקנייה של הציוד על ביצועי העסק וכך להבין את כדאיות העסקה .

3.יש לצרף בהגשה מסמכים רלוונטיים של העסק ופעמים רבות של הבעלים.

4.יש השפעה של מיקום העסק מבחינה גיאוגרפית בתנאי המימון ולעיתים מענקים שניתנים, לדוגמא "למפעל מאושר ".

5.חשוב לצרף יועץ מקצועי לתקופת קליטת הציוד על מנת שהרכישה תעבור חלק ולא תשפיע לרעה על תזרים העסק.

 

 

בהצלחה

צרו עמנו קשר לפגישת היכרות ללא התחייבות וללא עלות https://www.topnetglobal.co.il

מעוניינים במידע נוסף בתחום, מעדיפים בכל זאת שאדם בעל ניסיון בתחום יתלווה אליכם לבנק? צרו עמנו קשר לפגישת היכרות ללא עלות והקשיבו למה שיש לנו להציע:

04-6667417

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
צור קשר דילוג לתוכן