התנהלות ארגונית

 

עובדים

עובדים טובים הינם נכס לכל ארגון ו/או עסק. אם הצלחתם לגייס עובד שתרומתו לעסק מורגשת באופן שוטף, דאגו לתגמלו ולטפח אותו בהתאם. בטווח הארוך זה ישתלם לכם ולעסק שלכם. מנגד, אם הבחנתם כי עובד אינו מתאים לעסק ואינו תורם לקידום מטרות העסק, אל תחששו להיפרד ממנו לשלום, דאגו לעשות זאת לפני שיגרם לכם לנזק. השקיעו בתהליך גיוס כוח האדם ובחרו עובדים בעלי מיומנויות רלוונטיות לעסק שלכם, נעימים לסביבה ובעלי מוטיבציה להצליח.

נהלי עבודה

כאשר דברים ברורים וידועים לכול העוסקים במלאכה, ניתן לעבוד בצורה מסודרת ולחסוך אי סדר בהתנהלות השוטפת של העסק. וכן ניתן להבטיח חסכון במשאבים של הארגון. בעזרת נהלי עבודה קבועים ומוסדרים מראש, כל עובד יודע את תפקידו במערכת, תהליכי עבודה מנותבים כך שניתן להבטיח בצורה יותר מהימנה את ביצוע התהליך בזמן קצר, בצורה יעילה, תוך השגת המטרה על הצד הטוב ביותר.

קביעת יעדים ומטרות

קביעת יעדים ומטרות ממקדת את העסק ומאפשרת תכנון נכון וגיבוש דרכי פעולה להשגת היעדים השונים של העסק. "הדרך הטובה ביותר לנבא את העתיד היא להמציא אותו" (פיטר דרוקר). יעד עסקי יכול להיות יעד כמותי, לדוגמא: מחזור מכירות חודשי של 250,000 ₪ ובמקרה זה חשוב שהיעד יהיה מדיד וכן יכול להיות יעד איכותני, לדוגמא: יצירה והטמעה של נהלי עבודה להחלפת משמרת בין העובדים ואז חשוב שיעד יהיה ברור. יעדי העסק יכולים להיות שונים ומגוונים: יעדי מכירות, יעדי גיוס לקוחות, יעדים להטמעת נהלי עבודה, ועוד. יש לבצע הפרדה בין יעדים לטווח הקצר ויעדים לטווח הארוך. לרוב, יעד לטווח ארוך יהיה מורכב מיעדים שונים לטווח הקצר, אשר להם חשיבות גבוהה היות והם אחראים לשמירה על ה"חיות" של העסק. בעזרתם יהיה ניתן למנוע קריסה פתאומית של העסק, שכן ההתעסקות היומיומית בהשגת היעדים לטווח הקצר, מביאה לערנות תמידית מצד גורמים רבים בעסק בכל המתרחש בשוטף.

7. קצת עלינו

*הכותבים הם מומחים בתחום הליווי העסקי והפיננסי ובגיוס אשראי בנקאי וכן בתחום המכירות.

מעוניינים במידע נוסף בתחום, מעדיפים בכל זאת שאדם בעל ניסיון בתחום יחווה דעתו? צרו עמנו קשר לפגישת היכרות ללא עלות והקשיבו למה שיש לנו להציע: 04-6667417

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
צור קשר דילוג לתוכן